Zalety wystawiania faktury online

Jednym z podstawowych zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej jest wystawianie faktur. Faktura będąc najważniejszym dokumentem księgowym, umożliwia kontrahentowi dokonanie płatności, a także służy rozliczeniom podatkowym. Przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury na kilka sposobów: ręcznie, wykorzystując gotowe druki, przy pomocy dedykowanego oprogramowania komputerowego, a także online, wykorzystując Internet.

 

Który sposób wystawiania faktur jest najlepszy?

  • Ręczne wypisywanie faktur – czynność polega na uzupełnieniu gotowych druków akcydensowych. Jest to stosunkowo prosta czynność, która jednak zajmuje sporo czasu i jest obarczona ryzykiem pomyłki. Należy pamiętać, że faktury są numerowane i podlegają ścisłemu zarachowaniu. Dlatego jakakolwiek pomyłka w wypisywaniu faktury nie może zostać łatwo poprawiona. Zamiast tego dokument należy archiwizować ze stosownym opisem.
  • Oprogramowanie biurowe – są to dedykowane programy księgowe instalowane na dyskach komputerach stacjonarnych. Zazwyczaj posiadają duże możliwości, jednak korzystanie z nich jest możliwe tylko na tym komputerze, na którym program został zainstalowany.
  • Fakturowanie online – naszym zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie o wielu elastycznych zastosowaniach. Dzięki temu że dostęp do narzędzia do wystawiania faktur jest możliwy przez sieć internet, faktury można wystawiać z dowolnego miejsca na świecie i przy pomocy dowolnego urządzenia – laptopa, tabletu, smartfonu.

 

Poznaj zalety wystawiania faktur online

Dzięki temu, że dostęp do fakturowania mamy non stop, jest to rozwiązanie idealne dla freelancerów oraz wszystkich innych przedsiębiorców pracujących poza biurem, zdalnie lub będących w podróży. Prowadzisz firmę transportową, w której jesteś kierowcą? Fakturę możesz wystawić nawet przebywając w kabinie swojego samochodu. Przebywasz w podróży służbowej lub jesteś na wakacjach? Nie zapominaj o swoich klientach. Wystawiaj faktury na bieżąco, wykorzystując siłę i możliwości internetu.

  • Zdalny dostęp – narzędzia online do wystawiania faktur mają zdalny dostęp. Pozwala to logować się do programu z każdego miejsca na świecie, w którym jest dostęp do internetu.
  • Automatyczna wysyłka faktur – wystawiając fakturę przez Internet, możesz ją automatycznie wysłać do kontrahenta. Wszystko co trzeba zrobić, to powiązać adres email z płatnikiem, a wysyłka zostanie zrealizowana przy pomocy wbudowanego narzędzia poczty e-mail.
  • Zapisywanie plików – wystawione faktury mogą zostać zapisane do plików PDF i pobrane na dysk urządzenia. Ich historia zostaje również zapisana na koncie użytkownika w postaci elektronicznej.
  • Analizy i statystyki – narzędzia do fakturowania online posiadają zwykle duży wybór narzędzi do analizowania i statystyk. Pozwala to śledzić historię transakcji i analizować sprzedaż pod względem wielu kryteriów.
  • Księgowość – wiele narzędzi do wystawiania faktur online, oferuje możliwość prowadzenia księgowości. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ dokumenty sprzedażowe i zakupowe same się księgują. W wybranych ofertach można skorzystać z wielu różnych dodatków, jak magazyn, CRM, wysyłki czy sprzedaż online.