Poradnik przedsiębiorcy

W naszym poradniku znajdziesz ciekawostki z działu księgowości oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu chcemy się z Wami dzielić wiedzą, która pomoże Wam w rozwijaniu i ciągłym polepszaniu Waszych firm. Jeśli masz jakieś pytanie do naszego biura rachunkowego, które jeszcze się nie znajduje w naszym Poradniku dla przedsiębiorcy to zapraszamy do kontaktu z nami.

Kara za niezłożenie sprawozdania finansowego

Fiskus może Cię ukarać za niezłożenie sprawozdania finansowego !

Jeśli do tej pory uważałeś, że złożenie sprawozdania finansowego do Urzędu Skarbowego to zbędna formalność - sprawdź artykuł, który mówi o karze jaką można dostać za niezłożenie sprawozdania. 

Czytaj artykuł...

Dofinansowanie wynagrodzeń osób niepełnosprawnych ze środków PFRON

Ważnym obszarem aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych jest podejmowanie przez nich zatrudnienia w zwykłych zakładach na otwartym rynku pracy (a nie tylko w zakładach pracy chronionej)  jak również podjęcie przez nich  prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dofinansowanie PFRON jak uzyskać, jakie należy spełniać warunki....

Czytaj artykuł...

Dlaczego spółkę cywilną warto przekształcić w spółkę komandytową?

Nie ulega wątpliwości, że obecnie żyjemy i prowadzimy działalność gospodarczą w burzliwym i niepewnym otoczeniu, co powinno skłaniać przedsiębiorców do działań ograniczających przyszłe ryzyko biznesowe. Przekształcenie spółki cywilnej jest....

Czytaj artykuł...

Zmiana biura rachunkowego – nie taki diabeł straszny.

Często dostajesz niepokojące sygnały, że Twoja współpraca z dotychczasowym biurem rachunkowym pozostawia wiele do życzenia. Nosisz się z myślą o zmianie, ale wydaje Ci się, że jest to trudna i ryzykowna decyzja. Chcę Cię uspokoić. Zmiana biura rachunkowego to prosty i korzystny proces i warto podjąć takie kroki, jeśli masz na uwadze rozwój swojej firmy....

Czytaj artykuł...

Czy w spółce warto powołać prokurenta?

Prowadzenie działalności w formie spółki jest nie lada zadaniem. Głównym organem odpowiedzialnym za kierownictwo taką działalnością jest zarząd. Istnieje jednak możliwość przeniesienia części obowiązków prawnych na instytucję prokurenta. To pełnomocnictwo może zostać udzielone tylko przez przedsiębiorcę, który posiada wpis do KRS-u. Czy jest to dobre posunięcie biznesowe? Jako biuro rachunkowe, które niejednokrotnie współpracowało ze spółkami, próbujemy się nad tym zastanowić.

Czytaj artykuł...

Wydruk z wyszukiwarki KRS - zalety, wady, dostępność?

Jako biuro rachunkowe wiemy, jak istotną kwestią są dokumenty potwierdzające informacje o spółkach i łatwość ich pozyskania. Od 15 marca 2018r. weszły w życie nowe przepisy prawne, które umożliwiają dostęp przez internet każdemu do pełnych danych o podmiotach z KRS. Co więcej dostępne są również informacje o składnych przez te podmioty dokumentach finansowych. 

Czytaj artykuł...

Jak rozszerzyć przedmiot działalności spółki z o.o

Jesteś właścicielem spółki z o.o. i zamierzasz rozszerzyć przedmiot swojej działalności? Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Czytaj artykuł

Zmiany w składaniu sprawozdań finansowych do KRS

Składanie sprawozdania finansowego  to obowiązek każdej jednostki wpisanej do KRS oraz podatników PIT którzy prowadzą księgi rachunkowe. Jakie zmiany obowiązują w 2019 roku w zakresie składania sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego?

Czytaj artykuł...

Niezłożenie sprawozdania finansowego do KRS w terminie. Jakie sankcje nam grożą?

Jednym z podatkowych obowiązków przedsiębiorców jest terminowe składanie sprawozdań do KRS. Roczne sprawozdania finansowe aktualnie składa się do KRS w postaci elektronicznej, co wydawać by się mogło, powinno przyspieszyć i usprawnić to zadanie.

Czytaj więcej...

Prowadzenie księgowości – samodzielnie czy przez biuro księgowe?

Myśląc o założeniu działalności gospodarczej musisz podjąć także decyzję w jaki sposób prowadzone zostaną usługi księgowe w Twojej firmie. Możesz to robić samodzielnie lub przez biuro księgowe posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Sprawdź jakie są wady i zalety samodzielnego prowadzenia księgowości.

Czytaj więcej...